Sdružení Modré hory

Sdružení Modré hory 

Modré hory - zvlněná krajina červených vín. Moravské vinařské obce Velké Pavlovice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a nejvýš položená Vrbice jsou odedávna známé svými červenými víny. 

Více než polovinu rozlohy vinic tu zaujímají modré odrůdy a starousedlíci věřili, že jejich tvrdá a tříslovitá červená vína jsou krví krajiny a životadárnou silou, která se rodí v místních „starých horách" i v temném podzemí sklepních uliček.

Celá oblast je protkána hustou sítí cyklostezek i turistických tras, páteřní stezkou je Cyklostezka Modré Hory. V regionu jsou dvě rozhledny - Rozhledna Slunečná a Rozhledna nad Kraví horou - a další desítky míst nabízejí nádherné výhledy do zvlněné krajiny.

 

http://www.modrehory.cz/


Aktuality
Červen ve Velkých Pavlovicích

Kalendář akcí TOSKÁNSKÉ ODPOLEDNE na Penzionu André (3.6.2016) ŠSV, a.s. pořádá při příležitosti 115. výročí Šlechtitelské stanice vinařské Velké Pavlovice akci TOSKÁNSKÉ ODPOLEDNE,která se uskuteční v pátek 3. června 2016 od…


Červenec ve Velkých Pavlovicích

ČERVENEC Pátek 1. července 2016 * Prázdniny jsou tu! * Den pro děti (Louka u rybníka)Pátek 1. července 2016 * Oldies diskotéka pod širým nebem (Louka u rybníka)Sobota 2. července 2016 * Meruňkobraní aneb Meruňky na talíři (Ekocentrum Trkmanka)Sobota 2. července 2016 * Kolem…Předpověď počasí


Partneři


Kontakty
Emailová adresa: info@stara-hora.cz Telefon: +420 604 330077 Webové stránky: www.stara-hora.cz